Mitől más ez a formula? Hogyan készítjük mi?
"Egy mennyei arckrémet képzeltünk el, ami olyan, mint a nagymama sütije; (biztos tudod mire gondolok) amikor érzed a különbséget, egy "bolti" süti és aközött, amilyet a nagyi süt, elmondhatatlanul más a két sütemény." :) Ez az érzés volt bennünk a krém megalkotása alatt. Azt szerettük volna, hogy legyen nagyon gazdag, és tartalmas, első tapintásra érezni lehessen a különbséget, és olyan érzést és hatást nyújtson, hogy alig várd a másnapot, hogy újra kenhess belőle.
A krém alapját a méltán híres afrikai sheavaj adja, amely különlegesen érzetett hagy a bőrön, miközben táplálja és regenerálja azt. Mellé került a caprilis olaj, amely nagyon könnyű és selymes szerkezetű olaj, és zsíros bőrre is bátran használható. Így lett egy könnyen beszívódó bázis krém, amely bár érezhető a bőrön, mégsem nehezíti el és nem hagy zsíros érzetet. Ehhez jöttek a szuperebbnél, szuperebb hatóanyagok, amelyek egytől-egyig bizonyítottan segítenek a bőr regenerálásában, és nyugtatásában. Elveinkhez híven a hatásosságra koncentráltunk, ezért került a krémbe 5% CICA másnéven centella asiatica kivonat, 1,5% ceramide complex, illetve 0,5% allantoin, és 0,5% zabkolloid. Ezek az anyagok önmagukban is hatásosak egy-egy krémben, de így együttesen egymás hatását felerősítve egy termékben élvezhetjük a hatásukat.
Kinek készítettük ezt az arckrémet? Mikor válaszd?
- Elsősorban száraz bőrtípusra készült, de zsíros, és kombinált bőrre is közkedvelt krém lett, hiszen regenerálásra, és a bőrvédőréteg erősítésére (ha nem is mindennap), de időnként minden bőrnek szüksége van.
- Ha érzékeny, vagy sérült a bőröd védőrétege (feszül, viszket, könnyen kipirosodik, laáthatóan fakó); hiszen regenerálásra, és nyugtatásra van szüksége.
- Ha szeretnél egy olyan arckrémet amit elővehetsz ha nyugtatásra van szüksége a bőrödnek. (Pl. egy rosszul kiválasztott, vagy egy túl erős koncentrációjú termék bevezetése okozta érzékenység.)
- Ha egy egyszerű, de mégis tartalmas krémet keresel, amely nem tartalmaz semmilyen "különleges" összetevőt, és illatanyagot. Csak a hatóanyagok megfelelő mennyiségére fókuszál.
Miért hisszünk a hatásában? Összetevők és hatásuk:
- Ceramide Complex (1,5%) Támogatja a bőr védőréteg erősödését, ezáltal javítja a bőr ellenálló képességét a külső stresszhatások ellen. Vízmegtartó tulajdonságainak köszönhetően szuper hidratáló összetevő. Segíti a bőr rugalmasságának fenntartását, nagyon jó anti-aging és smart-aging hatóanyag. A kutatások szerint, a ceramidok akkor tudnak hatékonyan segíteni, ha egy komplex formulába vannak foglalva. A ceramidok megfelelő működéséhez szükséges elem; a phytosphingosine és a cholesterola. Általánosan 0,5% ceramidot tartalmaznak a forgalomban lévő termékek.
- CICA kivonat (5%): (ejtsd: sziká) Másnéven centella asiatica kivonat; egyszerűen, elmaradhatatlan összetevő, ha a bőrnyugtatás a célunk. Rengeteg kutatás készült már a fantasztikus hatásáról, így méltán híres hatóanyag lett a sebgyógyító, és hegkezelő kozmetikumokban. Számos kutatás írja le a sebgyógyító, gyulladáscsökkentő, és hidratáló hatását. A kutatásokban, általában 5%-os koncentráció mellett nyújtotta a leírt hatást.
- Sheavaj: Nagyon jó hidratáló, regeneráló és bőrpuhító alapanyag, amely nyugtatja a bőrt, és megvédi a külső tényezőktől (pl.:UV-sugárzás).
- Allantoin: Bőrnyugtató és hidratáló tulajdonságáért kedvelt hatóanyag. Segíthet enyhíteni a bőr reakcióját az erősebb hatóanyagokra (ezért, ez a krém jó választás lehet erősebb hatóanyag mellett használni egy rutinban). Segít csillapítani, nyugtatni a bőrt.
- Zabkolloid: Közvetlen antioxidáns és gyulladáscsökkentő hatást fejt ki a bőrre, ami biztosíthatja a megfigyelt dermatológiai előnyök mechanizmusát, vagyis szuper bőrnyugtató, bőrvédő és antioxidáns tulajdonságokkal rendelkező alapanyag, amely a száraz, irritált, gyulladt vagy ekcémára hajlamos bőrre lehet jótékony hatással.
HOGYAN ÉS MIKOR HASZNÁLD?
Rutinban, mikor használd?
Reggel és este is használhatod.
Reggel használd az arctisztitás, (szérumok) után, fényvédőzés előtt.
Este; arctisztítás (hámlasztó, retinol és szérumok) után.
Száraz bőrtípus esetén használd reggel és este is. De akár kombinált bőrnél is jó lehet reggelre is.
Ha zsíros a bőrtípusod, akkor időnként vedd elő, amikor a bőröd védőrétege sérült.
Vízhiányos, száraz bőr esetén használd alá a HYDRA-t.
Mivel használhatod?
Bármilyen más hatóanyaggal használhatod egy rutinon belül. Szérumokat is keverhetsz ebbe a krémbe, nem ütközik más hatóanyagokkal.
Én így használom; Reggel lemosom a bőröm sima vízzel. A még nedves bőrre viszem fel a hialuronsavas szérumot, majd jön egy másik szérum. Ezután egy kevés kb. fél-egy borsónyi HYDRA krémet kenek, és miután beszívódót jön a fényvédő krém.
Este egy krémesebb lemosót használok tisztításra. Hámlasztó után, két szérumot viszek fel. Ha nem használok hámlasztót, akkor a lemosás után elsőként a szérumot kenem fel. Majd a HYDRA hidratálót, és miután beszívódót, a DERMA krémet kenem fel, és néha erre egy arcolajat viszek fel.
Kiemelkedően magas hatóanyag tartalmú, ezért egyéni érzékenység előfordulhat. Végezz bőrtesztet a könyök belső hajlatára kenve, és ha 24 óra elteltével sem tapasztalsz érzékenységet, bátran használhatod. Kizárólag külső használatra! Szembe, nyálkahártyára és nyílt sebbe ne kerüljön!
NO SECRET (pontos összetétel)
Water (víz) 71,45%
Caprylic/capric triglycerides (Caprilis olaj) 6%
Bio Shea butter (Bio sheavaj) 4%
Glceryl stearate SE (emulgeáló) 4%
Glycerin; Aqua;Centella Asiatica
Extract, (CICA – Centella kivonat) 5%
Glicerin (hidratáló elem) 2%
Cetearyl alcohol (emulgeátor) 3%
Ceramide NP; Ceramide AP; Ceramide EOP; 000
Phytosphingosine; Cholesterol; 000
Sodium Lauroyl Lactylate; Carbomer; 000
Xanthan Gum (Ceramide Complex ) 1,5%
Allantoin (bőrnyugtató) 0,5%
Sativa Kernel Flour
(Oat Colloidal - bőrnyugtató) 0,5%
Propandiol (felszívódást segítő) 1%
Phenoxyethanol and Ethylhexylglycerin 0000
(tartósítószer) 1%
Lactic acid (PH-szabályozó) 0,05%
Sodium benzoate (0.01%)
Pottasium sorbate (0.01%)
Citric acid ( 0,01%)
Kutatások szerint (források, hivatkozások); vagyis miért fontos, hogy hány százalék?
Ceramide Complex: Journal of Lipid Research, September 2007, pages 1936-1943,
Skin Pharmacology and Applied Skin Physiology, September-October 2001, pages 261-271
CICA: Bylka W, Znajdek-Awiżeń P, Studzińska-Sroka E, Brzezińska M. Centella asiatica in cosmetology. Postepy Dermatol Alergol. 2013 Feb;30(1):46-9. doi: 10.5114/pdia.2013.33378. Epub 2013 Feb 20. PMID: 24278045; PMCID: PMC3834700.
Bylka, Wiesława, et al. "Centella asiatica in dermatology: an overview." Phytotherapy research 28.8 (2014): 1117-1124.
Ratz-Łyko A, Arct J, Pytkowska K. Moisturizing and Antiinflammatory Properties of Cosmetic Formulations Containing Centella asiatica Extract. Indian J Pharm Sci. 2016 Jan-Feb;78(1):27-33. doi: 10.4103/0250-474x.180247. PMID: 27168678; PMCID: PMC4852572.
An IS, An S, Kang SM, Choe TB, Lee SN, Jang HH, Bae S. Titrated extract of Centella asiatica provides a UVB protective effect by altering microRNA expression profiles in human dermal fibroblasts. Int J Mol Med. 2012 Nov;30(5):1194-202. doi: 10.3892/ijmm.2012.1117. Epub 2012 Sep 4. PMID: 22948173.
https://www.accessdata.fda.gov/scripts/cdrh/cfdocs/cfcfr/CFRSearch.cfm?CFRPart=347&showFR=1
Zabkolloid: Reynertson KA, Garay M, Nebus J, Chon S, Kaur S, Mahmood K, Kizoulis M, Southall MD. Anti-inflammatory activities of colloidal oatmeal (Avena sativa) contribute to the effectiveness of oats in treatment of itch associated with dry, irritated skin. J Drugs Dermatol. 2015 Jan;14(1):43-8. PMID: 25607907.